Tuesday, March 19, 2013

Zielone paznokcie.

Dzisiaj na przystanku autobusowym  na 34 ulicy podszedl do mnie mezczyzna,zeby zapytac jak dzialaja nieslawne automaty na linii crosstown..niczym sie nie wyroznial az do momentu,kiedy wyciagnal rece z kieszeni..otoz mial pomalowane paznokcie na kolor fluorescencyjnie zielony..moze swietowal z Irlandczykami az do dzisiaj??..
Fotografia ponizej zostala zrobiona w Cancun.




Monday, March 18, 2013

Miala byc..

Miala byc ostatnia b&w z Meksyku,ale pokaze jeszcze jedna...nastraja mnie dobrze w przeciwienstwie do widoku za oknem.Lomografia oczywiscie zrobiona w Meridzie na Jukatanie.


Saturday, March 16, 2013

Morningside Park

Morningside Park to moje nowe odkrycie.Park rozciaga sie na dlugosci 13 blocks miedzy Harlemem a Morningside Heights,blisko Columbia University.Napisalam blocks bo nie bardzo wiem,jak to przetlumaczyc.Urban block to prostokat zamkniety 4 ulicami i na Manhattanie na ogol ma wymiar 80m x 270m.Czyli jakby to powiedziec..kwartal????
 Park zostal zalozony na przelomie XIX i XX wieku.Mialam czas tylko na krotki spacer ale z pewnoscia tam wroce.Miejsce to ma wielki potencjal dla fotografa,pytanie tylko czy fotograf sprosta temu wyzwaniu.


.

Thursday, March 14, 2013

Wiosna..

..kwitna krokusy i zonkile..a ja kicham coraz glosniej i zuzywam tony chusteczek...apsik...mili nieznajomi  mowia God bless U...ale co Bog ma do mojej alergii?Apsik.
Lomografia przedstawia MeatPacking District na Manhattanie..coraz wiecej mieszkancow NY ma wiecej niz jednego psa.Kupuja jednego psa,a poniewaz sami przebywaja dlugo poza miejscem zamieszkania dokupuja pupilowi towarzystwo.Najlepsze historyjki mozna przeczytac na forum,jak wlasciciele psow opowiadaja w jaki sposob sprawdzaja tzw dog walkers,czasem lezac pod lozkiem a czasem instalujac kamery w mieszkaniach.


Tuesday, March 12, 2013

Ostatnie.

Chyba to ostatnia lomografia b&w z Meksyku.
Zostala zrobiona w Meridzie.Zdalam sobie wlasnie sprawe z faktu,ze wiekszosc zdjec zrobilam w miescie,w ktorym bylam raptem 5 godzin...no coz milosc to milosc i to od pierwszego spojrzenia.
Mam nadzieje tam jeszcze wrocic.


Monday, March 11, 2013

Koniec swiata.

Pod tym drzewem rozmawialam z pewnym milym mezczyzna o koncu swiata,ktorego nie mialo byc.Majowie sa niewinni.Pobielone drzewa kojarza mi sie z dziecinstwem..nie wiedziec dlaczego.
Biala farba odbijajac promienie sloneczne chroni drzewo przed gwaltownymi zmianami temperatury i ewentualnym pekaniem kory.Na Jukatanie mroz raczej drzewom nie grozi,ale szkodniki owszem.